DIY: zimowy teren i choinka w jedną godzinę!

Dziś proponujemy krótki poradnik: jak wykonać zimowy teren wraz z choinką na nadchodzace święta :)
Założenie: w krótkim czasie wykonać satysfakcjonujący teren zimowy.
Użyte materiały: Gamemaster: Wilderness & Woodlands Terrain Kit, Snow & Tundra Terrain Kit, Dungeons & Caverns Core Set
Zaczynamy od wycięcia elemntów z pianki XPS. Do podstawy używamy noża na gorąco, a do choinki noża do tapet.
Nóż oczywiście poszarpał krawędzie pianki. Na nasze potrzeby zostawimy te zadziory, które będą sprawiać wrażenie, że na drzewku "coś się dzieje" i nie jest ono "płaskie". Do łącznia pianek polecamy dwustronną taśmę. Duże powierzchnie można wzmocnić jeszcze klejem PVA.
Teren dostał "przeszkadzajki" z dwóch małych elemntów pianki, a do tego kamieniem "wgnietliśmy" nierówności, które nadadzą całości realizmu.
Całość elementów podkładujemy odpowiednimi kolorami. Baza przed sprayowaniem otrzymała posypkę z piasku.*
Po podkładowaniu zaczynamy nakładać kolory na dane elementy. Całość przy pomocy techniki suchego pędzla** zaczynając od najwiekszych butli i w miarę dalsze warstwy coraz to jaśniejszym kolorem.
Dla przykładu śnieżna podstawa otrzymała najpierw drybrush Tundra Base. W zagłębienia tereny i przy wzniesieniach Ice Wash. Na to w odpowiedinch miejscach posypka śniegu i na sam koniec perłowy metalik Tundra Effects by śnieg/lód lsnił.
Choinkę także posypujemy śniegiem bo w końcu też powinna być obsypana śniegiem.
Skończone! Czas wykonania około godziny. Zdecydowanie dłuższy czas wpłynąłby tylko i wyłacznie na lepszą jakość wykonania. Choinka byłaby z lepszymi proporcjami i pewnie większą ilością detali.
Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to idealnie wykonany teren, jednak chcieliśmy dać obraz tego, że można szybko zrobićteren dobrze wyglądający podczas grania w dowolną grę bitewną. Poświęćcie trochę więcej czasu a efekty będą tylko lepsze.
*Nakładanie posypki - nakładamy pędzlem na teren klej PVA zmieszany z woda w stosunku 1:1, wkładamy element do kartonu i obsypujemy piaskiem. Po kilku minutach podnosimy delikatnie element i wytrząsamy luźny piasek. Pozostawiamy do wyschnięcia (nejlepiej 12h)
**Technika suchego pędzla - moczymy pędzel w farbie, a potem wycieramy go o ręcznik papierowy tak by zostało na nim trochę farby. Do tego malujemy element posuwistymi ruchami tak jakbyśmy chcieli głaskać element. Założenie jest takie by na wystających powierzchniach zostawała farba.